BEATA BORKOWSKA

BEATA BORKOWSKA

Website URL:

Praca czy misja

Published in glos_najnowszy_front_spis

Praca organisty to niełatwy orzech do zgryzienia. Gdy my odpoczywamy w niedziele i święta, oni mają najwięcej pracy. Często miejsce służby wymaga zmiany w organizacji życia, przeprowadzki z rodzinnych stron... To funkcja bardzo odpowiedzialna, wymagająca i trudna. Bez organisty trudno byłoby wyobrazić sobie Mszę św., ślub czy pogrzeb. Z okazji wypadającego 22 listopada wspomnienia św. Cecylii zapraszam do przyjrzenia się tej służbie nie tylko pod kątem piękna wykonywanej muzyki, lecz także jej wartości duchowej.

Read more...

DLA KAŻDEGO JEST SZANSA

Published in glos_najnowszy_front_spis

Kiedyś tonął w używkach, dziś jest szczęśliwym mężem i ojcem. Mało tego – tworzy muzykę i śpiewa o Bożej Miłości. Twierdzi, że każdy ma szanse podnieść się z dna, a historia jego życia jest najlepszym świadectwem na to, że wie, co mówi. Z Jakubem Mrozem rozmawia Beata Borkowska.

Read more...

ZACZNIJ OD NOWA Z DUCHEM ŚWIĘTYM

Published in glos_najnowszy_front_spis

Odnowa jest powrotem do korzeni, jest autentycznym wypełnianiem Bożego polecenia, by nieść Jezusa światu, a przy tym w Jego imię modlić się za chorych, prosić o uwolnienie zniewolonych, głosić moc Bożą tym wszystkim, którzy są słabej wiary, a może także tym, którzy nigdy nie poznali Jezusa. To także wspólnota, która oferuje kompleksową formację. Ma ona miejsce w cyklicznych cotygodniowych spotkaniach, a także podczas rekolekcji. Prócz zwierzchnictwa kapłana nad każdą ze wspólnot czuwa lider – osoba świecka wybierana przez wspólnotę. Lider nie jest guru na wzór wschodnich sekt, jest osobą, która oddaje się na służbę wspólnoty, która bierze ciężar odpowiedzialności w postaci decyzyjności. Jest to osoba prowadząca wspólnotę do Boga.

Read more...

OAZA TO ŻYCIE

Published in glos_najnowszy_front_spis

Zgodnie z obietnicą, która padła na łamach naszego tygodnika, pragnę przedstawić Państwu jeden z ruchów, który w naszej diecezji kwitnie od ponad 50 lat. Mowa o Ruchu Światło-Życie, czy też Oazie, ale zacznijmy od początku. Po pierwsze historia: skąd to się wzięło, kto wpadł na pomysł, by poprzez takie, a nie inne narzędzia poznawać Boga? Po drugie forma: jak wygląda formacja we wspólnocie? Po trzecie kontakt: sposób dotarcia do Ruchu blisko nas... To wszystko znajdą Państwo w poniższym tekście. Zachęcam do lektury.

Read more...
Subscribe to this RSS feed