BEATA BORKOWSKA

BEATA BORKOWSKA

Website URL:

ŻYCIE JEST ŚWIĘTE!

Published in glos_najnowszy_front_spis

Życie ludzkie jest święte, gdyby tak nie było, nie obchodzilibyśmy Dnia Świętości Życia! Skoro życie ludzkie jest święte, to znaczy, że wymaga od nas szacunku. Skoro Bóg powołuje do istnienia ludzi o ciemnym kolorze skóry, ludzi skośnookich, ludzi w pełni zdrowych i w różnym stopniu chorych, kobiety i mężczyzn to znaczy, że każde, absolutnie każde ludzkie istnienie jest cenne, wartościowe, a wręcz, jak zaznaczyłam już w pierwszym zdaniu – ŚWIĘTE.

Read more...

40 DNI RADOŚCI – WIELKI POST OCZAMI KAPUCYNA

Published in glos_najnowszy_front_spis

Co w dawnych czasach groziło temu, kto nie przeżył odpowiednio czasu Wielkiego Postu? Jak, udzielając jałmużny, odróżnić potrzebującego od naciągacza i co w wiejskiej gwarze znaczyło „chodzenie na stacje”? Na te i inne pytania odpowiedział brat Cherubin, kapucyn z ponad 50-letnim „stażem” życia w zakonie. Zachęcam do lektury, by spojrzeć na okres Wielkiego Postu w nowy sposób. Może obok przysłowiowego „posypywania głów popiołem” czas 40-dniowego wyrzeczenia, modlitwy, postu i jałmużny stanie się czasem wzajemnej miłosiernej miłości, która przynosi głęboki pokój i radość?

Read more...

W PANAMIE BYŁO BOSKO! – ŚDM OKIEM WOLONTARIUSZKI

Published in glos_najnowszy_front_spis

„To był boski czas, w podwójnym tego słowa znaczeniu. To, co zrobiło na mnie największe wrażenie, to ogromna otwartość Panamczyków, ich pragnienie przyjęcia nas. Oni bardzo na nas czekali i w momencie, gdy byliśmy na miejscu, oni podchodzili do nas, zapraszali do siebie, żebyśmy mogli zobaczyć, jak mieszkają, żeby nas ugościć, poczęstować, gdzieś zabrać, żebyśmy mogli coś zobaczyć” – rozmowa z Martyną Sikorską, wolontariuszką na ŚDM w Panamie.

Read more...

NIE TAKI WOLONTARIAT STRASZNY – PANAMA 2019

Published in glos_najnowszy_front_spis

Wielkimi krokami zbliżamy się do Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Aby mogły one przebiec w sposób jak najlepiej zorganizowany, a przede wszystkim bezpieczny, w dzieło zaangażowało się kilka tysięcy wolontariuszy z całego świata. Możliwości posługi jest wiele, od wolontariatu długoterminowego (roczny pobyt w Panamie i praca na miejscu na rzecz ŚDM), przez wolontariat krótkoterminowy, w którym chętni wyjeżdżają na miejsce tuż przed samymi dniami młodzieży. Na taki właśnie wolontariat wyleci w połowie stycznia pochodząca z naszej diecezji Martyna Sikorska.

Read more...
Subscribe to this RSS feed