MARCIN SZCZEPAŃSKI

MARCIN SZCZEPAŃSKI

Website URL:

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISJONARZEM!

Published in glos_najnowszy_front_spis

Kiedy mówi się o misyjnym zaangażowaniu Kościoła, myśli się najczęściej o działalności  księży, zakonników i sióstr zakonnych. Rzadko natomiast wspomina się w tym kontekście misyjną posługę ludzi świeckich. Kościół jest z założenia misyjny, więc i każdy ochrzczony ma powszechne powołanie do misyjności. Jaki jest więc przepis na zostanie misjonarzem?

Read more...

MISTYK I ARYSTOKRATA

Published in glos_najnowszy_front_spis

Hrabia z bajecznie bogatego rodu, mistrz fokstrota, żołnierz, rycerz Matki Bożej, dominikanin… Na podstawie jego życia można by nakręcić film, a nawet kilka filmów. Jednak to wszystko składa się na niezwykłe i piękne życie o. Joachima Badeniego, który zmarł 11 marca 2010 roku. Polska prowincja dominikanów podjęła decyzję o rozpoczęciu przygotowań do jego procesu beatyfikacyjnego.

Read more...

UCZYNIĆ RÓŻANIEC MODLITWĄ WSZYSTKICH

Published in glos_najnowszy_front_spis

O istocie modlitwy różańcowej, o jej sile w kontekście 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, o rozpoczętej Wielkiej Nowennie Różańcowej oraz o tym, jak pokochać tę modlitwę, z ks. Dariuszem Krajewskim, moderatorem diecezjalnym Żywego Różańca, rozmawia Marcin Szczepański.

Read more...

WSPÓŁCZESNY DZIENNIKARZ, CZYLI KTO?

Published in glos_najnowszy_front_spis

Od lat toczy się dyskusja na temat zawodu dziennikarza. Kim właściwie jest dziennikarz? Czy jest to zawód czy misja (powołanie)? Ważniejszy jest perfekcyjny warsztat, czy jednak postawa etyczna? Jaki obraz świata kreują
dziennikarze pracujący w największych polskich dziennikach i stacjach telewizyjnych? Czy obraz świata, który przedstawiają, ma jeszcze coś wspólnego z otaczającą nas rzeczywistością?

Read more...
Subscribe to this RSS feed