MARCIN SZCZEPAŃSKI

MARCIN SZCZEPAŃSKI

Website URL:

ZACZĄĆ WSZYSTKO OD NOWA Z MARYJĄ

Published in glos_najnowszy_front_spis

Maryja pozostała wierna Panu Bogu i do końca pozostała Jego Służebnicą, niezależnie od zaistniałych okoliczności, presji otoczenia, upokorzenia; nawet wtedy, gdy wskazywano Ją palcami jako Matkę „zbrodniarza”, który został ukrzyżowany jako bluźnierca. Pozostała Służebnicą Pana, chociaż ówczesna żydowska opinia publiczna zapewne zupełnie inaczej myślał o Jej Synu i o Niej.

Read more...

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISJONARZEM!

Published in glos_najnowszy_front_spis

Kiedy mówi się o misyjnym zaangażowaniu Kościoła, myśli się najczęściej o działalności  księży, zakonników i sióstr zakonnych. Rzadko natomiast wspomina się w tym kontekście misyjną posługę ludzi świeckich. Kościół jest z założenia misyjny, więc i każdy ochrzczony ma powszechne powołanie do misyjności. Jaki jest więc przepis na zostanie misjonarzem?

Read more...

MISTYK I ARYSTOKRATA

Published in glos_najnowszy_front_spis

Hrabia z bajecznie bogatego rodu, mistrz fokstrota, żołnierz, rycerz Matki Bożej, dominikanin… Na podstawie jego życia można by nakręcić film, a nawet kilka filmów. Jednak to wszystko składa się na niezwykłe i piękne życie o. Joachima Badeniego, który zmarł 11 marca 2010 roku. Polska prowincja dominikanów podjęła decyzję o rozpoczęciu przygotowań do jego procesu beatyfikacyjnego.

Read more...

UCZYNIĆ RÓŻANIEC MODLITWĄ WSZYSTKICH

Published in glos_najnowszy_front_spis

O istocie modlitwy różańcowej, o jej sile w kontekście 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, o rozpoczętej Wielkiej Nowennie Różańcowej oraz o tym, jak pokochać tę modlitwę, z ks. Dariuszem Krajewskim, moderatorem diecezjalnym Żywego Różańca, rozmawia Marcin Szczepański.

Read more...
Subscribe to this RSS feed