MARCIN SZCZEPAŃSKI

MARCIN SZCZEPAŃSKI

Website URL:

OPOWIEŚĆ O KOCHAJĄCYM OJCU

Published in glos_najnowszy_front_spis

„Dlatego zginam moje kolana przed Ojcem, od którego wszelkie ojcostwo w niebie i na ziemi bierze swoją nazwę” (Ef 3, 14-15). Bóg objawiający się na kartach Pisma Świętego to prawzór i przykład wszelkiego ojcostwa. Chyba
najbardziej znanym przymiotem Boga jest Jego ojcostwo. Pierwsza Osoba Trójcy Świętej określona jest jako Ojciec. Kim zatem jest Najlepszy z ojców? Jaki Jego portret odmalowuje Pismo Święte? Jaki obraz ojcostwa wyłania się z Biblii i czy dziś jest on aktualny?

Read more...

GENIUSZ MIŁOSIERDZIA

Published in glos_najnowszy_front_spis

„W osobie Błogosławionej Hanny Chrzanowskiej, dokładnie w 45. rocznicę jej narodzin dla nieba, Kościół świętuje kreatywność chrześcijańskiego miłosierdzia, które na wzór Jezusa Dobrego Samarytanina szeroko otwiera swoje ramiona, aby przyjąć, otoczyć opieką i troską chorych, cierpiących i słabych” – mówił kard. Angelo Amato podczas Mszy Świętej beatyfikacyjnej w sobotę 28 kwietnia w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

Read more...

KOCHAM CIĘ, POLSKO!

Published in glos_najnowszy_front_spis

Konstytucja 3 maja uznana została za akt wielkiej doniosłości. Bezsprzecznie zmieniła ona oblicze ówczesnej Rzeczypospolitej, porządkując jej wewnętrzne sprawy, zapobiegając w ten sposób narastającym z różnych stron konfliktom i stawiając nasz kraj w szeregu tych państw, gdzie prawo i obowiązki obywateli względem państwa są ściśle i jasno określone.

Read more...

ŻYCIE WARTE ŻYCIA

Published in glos_najnowszy_front_spis

Sobotni wieczór. Właśnie wybrałem się na zakupy, aby kupić to, czego potrzebować będę na jutrzejszy obiad z przyjaciółmi. Po drodze mijam kościół i salki parafialne, skąd dobiegają do mnie odgłosy rozmów i śmiechy

jakiejś dużej grupy ludzi. Pytam wchodzącą do salek dziewczynę, czy wie, co to za spotkanie. Okazuje się, że to rozpoczyna się kolejna edycja kursu ALPHA przy parafii Ducha Świętego w Zambrowie.

Read more...
Subscribe to this RSS feed