MARCIN SZCZEPAŃSKI

MARCIN SZCZEPAŃSKI

Website URL:

CHLEB NASZ (NIE)POWSZEDNI…

Published in glos_najnowszy_front_spis

Czy jesteśmy jeszcze w stanie nauczyć się szacunku do chleba? Myślę, że tak… jeśli tylko kupując pachnące pieczywo w osiedlowym sklepiku czy piekarni, uświadomimy sobie wysiłek związany z zasiewem ziarna, jego zbiorem, przemiałem na mąkę, przygotowaniem ciasta i wypieczeniem z niego pięknego bochna… Jeśli tylko wyobrazimy sobie spragnionych okruszyny chleba więźniów obozów koncentracyjnych… Jeśli tylko potraktujemy go jak dar… nie jak oczywistość.

Read more...

KOCHAM I JESTEM TRZEŹWY

Published in glos_najnowszy_front_spis

Nie da się ukryć, że alkohol w Polsce jest nadużywany. Pije go bardzo duża liczba Polaków bez względu na wiek – wciąż rośnie liczba osób niepełnoletnich, które spożywają alkohol. Często wznosimy toasty urodzinowe czy imieninowe, pijemy szampana lub wódkę w sylwestra (bo „co to za Nowy Rok bez kaca?”), a po pracy otwieramy puszkę piwa i siadamy przed telewizorem.

Read more...

ŚMIERĆ NA ŻĄDANIE. I CO DALEJ?

Published in glos_najnowszy_front_spis

Kim jest Vincent Lambert i dlaczego o jego życiu, o tym, czy będzie mu dostarczane pożywienie i woda, decydował sąd? Vincent miał 42 lata. W 2008 r. uległ wypadkowi na motocyklu. Doznał poważnego uszkodzenia mózgu. Od jedenastu lat był sparaliżowany i żył w stanie minimalnej świadomości lub, jak mówią inni, w stanie wegetatywnym. Jednak nie był podłączony do respiratora ani innych urządzeń sztucznie utrzymujących go przy życiu.

Read more...

WPATRUJĄC SIĘ W MISTRZA

Published in glos_najnowszy_front_spis

Trwając na modlitwie adoracji, pozostajemy w zasięgu jej zbawczego działania, jakim jest dawanie się Boga człowiekowi. Przyjmując i adorując ten Dar, potwierdzamy, że jesteśmy dziećmi Bożymi, w jedynym Synu Bożym Jezusie Chrystusie. Równocześnie wyznajemy, że On jest dla nas najważniejszy, że jest w centrum naszego serca i życia. Adoracja jednoznacznie i w zdecydowany sposób potwierdza, iż uznajemy Boga i miłujemy Go zupełnie bezinteresownie.

Read more...
Subscribe to this RSS feed