Martyna Gardocka

Martyna Gardocka

Website URL:

„POMAGAM Z RADOŚCIĄ”

Published in glos_najnowszy_front_spis

„Pomaganie to jest zawsze źródło radości i satysfakcji. Myślę, że każdy z nas chyba tutaj ma doświadczenie takiego uczucia, bo przecież każdy z nas ma za sobą takie sytuacje, kiedy komuś pomógł, otrzymując w zamian czasem uśmiech, czasem serdeczny uścisk dłoni, a czasem po prostu zwyczajne «dziękuję». Zatem wszyscy też znamy to uczucie ciepła, które nas ogarnia, gdy czynimy dobro, ale rzecz w tym, by to czynienie dobra nie było tylko incydentalne. Chodzi o to, by stało się czymś powszechnym i by na stałe wpisało się w naszą codzienność” – powiedziała pierwsza dama na inauguracji akcji charytatywnej w Centrum Księdza Orione w Brańszczyku.

Read more...

KSIĄDZ JERZY PILUŚ: „W ABCHAZJI JEST NAS 40 KATOLIKÓW”

Published in glos_najnowszy_front_spis

Abchazja to republika separatystyczna, która odłączyła się od Gruzji po wojnie w latach 90. XX wieku. Jej niepodległość uznaje tylko kilka państw. Kraj ten zamieszkuje nieco ponad 200 tysięcy osób, z czego wspólnotę katolicką tworzy zaledwie ok. 40 osób. Ksiądz Jerzy Piluś, z diecezji zamojsko-lubaczowskiej, posługujący na misji w Abchazji, był gościem parafii w Rząśniku, gdzie głosił wielkopostne rekolekcje. Właśnie o Abchazji, ale też o sytuacji Kościoła katolickiego i relacjach z prawosławnymi opowiada kapłan w wywiadzie z dziennikarką Martyną Gardocką.

Read more...

MÓWILI NAM, ŻEŚMY „Z BANDYTÓW”, ALE JA SIĘ NIGDY JANKA NIE WSTYDZIŁEM

Published in glos_najnowszy_front_spis

W pałacu prezydenckim 1 lutego, podczas konferencji identyfikacyjnej, Prezydent RP Andrzej Duda wraz z kierownictwem Instytutu Pamięci Narodowej wręczyli bratankowi Jana Kmiołka ps. „Wir” notę identyfikacyjną potwierdzającą tożsamość ciała jego krewnego, odnalezionego na warszawskiej „Łączce”. Dokument odebrał najstarszy z rodziny zidentyfikowanego – jego bratanek i imiennik, Jan Kmiołek.

Read more...
Subscribe to this RSS feed