PAWEŁ DĄBKOWSKI

PAWEŁ DĄBKOWSKI

Website URL:

ZMARTWYCHWSTANIE W CELI

Published in glos_najnowszy_front_spis

Trwa druga edycja „Listu do więźnia” organizowana i pilotowana przez wspólnotę Theoforos w Łomży. Każdy, kto tylko chce, może napisać pokrzepiające słowo, które trafi do jednego z więzień północno-wschodniej Polski. Chodzi o wielkie przesłanie nadziei i miłości Boga, który nikogo nie skreśla i zawsze czeka na skruszone serce. Trzeba działać. Do osadzonych listy powinny dotrzeć jeszcze przed Wielkanocą. Poprzednia edycja „Listu do więźnia” przyniosła ogrom świadectw, łez i wyrazów wdzięczności. Wielu osadzonych zabrało się za duchowe porządki w swoim życiu.

Read more...

BARIERY SĄ TYLKO W NASZYCH GŁOWACH

Published in glos_najnowszy_front_spis

Katarzyna Kuklińska jest pedagogiem, animatorem kultury i osobą bez reszty oddaną pasji. Przełamuje bariery, tworząc przestrzeń współpracy skierowaną w dużej mierze do osób z niepełnosprawnością. Powołała literacko-teatralny klub Carpe Diem, stworzyła Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Naznaczonych „Ja i Ty”, które z uwagi na rozmiar podejmowanych inicjatyw przekształciła w fundację. Ostatnio poszła o wiele dalej i pozyskała środki na zorganizowanie miejsc pracy grupie osób z niepełnosprawnością.

Read more...

POMÓŻMY MŁODYM BYĆ TRZEŹWYMI I WOLNYMI

Published in glos_najnowszy_front_spis

„Praca nad zmianą tej proalkoholowej mentalności jest bardzo ważna, ale też i trudna. W swojej pracy apostolskiej i duszpasterskiej kładziemy nacisk na ukazanie piękna życia w prawdziwej wolności, bez uzależnień. Staramy się, aby inni zobaczyli dobre owoce dobrowolnego daru abstynencji i zachwycili się świadectwem takiego życia” – rozmowa z ks. bp. Tadeuszem Bronakowskim, przewodniczącym Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Read more...

25 LAT WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY DZIECIOM

Published in glos_najnowszy_front_spis

Od 25 lat świeca Caritas jest jednym z najważniejszych elementów tworzących klimat przy wigilijnym stole. Jej płomień symbolizuje braterstwo, jedność, pokój i miłosierdzie względem potrzebujących. W ciągu ćwierćwiecza akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom udało się rozprowadzić ponad 50 mln świec, z których dochód niezmiennie przeznaczany jest między innymi na pomoc w parafiach i kolonie dla dzieci. Dzieło, które z czasem połączyło Caritas Kościoła Katolickiego, Diakonię Kościoła Ewangelickiego i Eleos Polskiego Kościoła Prawosławnego, pozwoliło zapewnić tysiącom dzieci ciepły posiłek, zwiększyć ich szanse edukacyjne oraz pomóc w leczeniu i sytuacjach bez wyjścia.

Read more...
Subscribe to this RSS feed