KS. MARCIN SOBIECH

KS. MARCIN SOBIECH

Website URL:

PROŚBA O PIĘĆ PIERWSZYCH SOBÓT

Published in glos_najnowszy_front_spis

Istotną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest prośba o nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. O nabożeństwo nie prosi Maryja. To Jezus wypowiada prośbę o kult Serca otoczonego koroną cierniową i to On sam przychodzi w lutym 1926 roku, aby przypomnieć o widzeniu i swojej prośbie sprzed kilku miesięcy wcześniej. W tym objawieniu również widzę przesłanie dla czwartego wizjonera fatimskiego. Łucja podczas pierwszego spotkania nie rozpoznała w małym chłopcu Jezusa. Bóg bardzo często stawia na naszej drodze konkretnych ludzi, którzy są dla nas głosem z nieba i Bożym drogowskazem. Może warto postawić sobie pytanie, czy moje serce jest gotowe na takie spotkania i ma umiejętność odczytania Bożych znaków.

Read more...

Serce Maryi ratunkiem dla współczesnego świata

Published in glos_najnowszy_front_spis

Samo święto Serca Maryi zapoczątkował św. Jan Eudes już w roku 1643. Wiemy także, że św. Jan Eudes pierwszy napisał dziełko na temat kultu Serca Maryi. Ukończył je przed samą swoją śmiercią w roku 1680. Wydane zostało drukiem w roku 1681. Jak widzimy to tylko bardzo skondensowana historia kultu Serca Maryi, dlatego też chciałbym zaprosić wszystkich naszych czytelników na kolejny cykl na łamach naszego tygodnika o Niepokalanym Sercu Maryi.

Read more...

AMMA SYNKLETYKA

Published in glos_najnowszy_front_spis

Według informacji zawartych w synaksariach egipskich rodzina przyszłej świętej pochodziła z obszaru greckiej Macedonii, jednak ona sama przyszła na świat już w Aleksandrii, w rodzinie chrześcijańskiej. Jako młoda kobieta straciła dwóch braci, zmarłych w dzieciństwie, zaś jej siostra straciła wzrok. Po śmierci rodziców Synkletyka i jej siostra rozdały cały spadek po nich i rozpoczęły życie ascetek w grobowcu rodzinnym. Synkletyka szybko zyskała sławę świątobliwej ascetki, wiele osób zwracało się do niej z prośbą o porady duchowe. Pustelnica początkowo przyjmowała wszystkich przychodzących do niej, jednak nie ukrywała, że wolałaby żyć w całkowitej samotności i poświęcać cały czas modlitwie. Stała się jedną z „Matek Pustyni”, gromadząc wokół siebie liczne grono kobiet.

Read more...

BADANIA LEKARSKIE

Published in glos_najnowszy_front_spis

Po wielkich doświadczeniach mistycznych i znalezieniu się w dość nietypowej sytuacji dla całego konwentu ojców kapucynów, oczywiście o. Pio został poddany badaniom lekarskim. Te badania były często powtarzane na przestrzeni pięćdziesięciu lat. Tymi, którzy pierwsi obejrzeli stygmaty pod względem medycznym, byli: prof. Luigi Romanelli, ordynator szpitala di Barletta, prof. Amico Bignami, dziekan katedry patologii medycyny Uniwersytetu
w Rzymie i dr Giorgio Festa, zaufany lekarz zakonu kapucynów.

Read more...
Subscribe to this RSS feed