RAFAŁ SKWIOT

RAFAŁ SKWIOT

Website URL:

E-DOWODY: CO POWINNIŚMY O NICH WIEDZIEĆ?

Published in glos_najnowszy_front_spis

Polska jest jednym z niewielu europejskich państw, w których obywatele nie posługują się jeszcze e-dowodami. I choć pierwsze przymiarki do ich wdrożenia były już w 2008 roku, to kolejne rządy odkładały ten projekt. Jeszcze niedawno planowano, że e-dowody zostaną wprowadzone w tym roku, ale już wiadomo, że najwcześniej zaczniemy się nimi posługiwać w pierwszym kwartale 2019. To ostateczny termin.

Read more...

SPOŁECZEŃSTWO ZACHIPOWANYCH

Published in glos_najnowszy_front_spis

W 2002 roku dziekan wydziału cybernetyki jednego z uniwersytetów w Anglii, Kevin Warwick, wszczepił do swojego układu nerwowego implant, który połączył go z komputerem. I niemal natychmiast zaczął być określany człowiekiem-cyborgiem. W 2017 roku jedna ze szwedzkich firm zaczęła wszczepiać chipy w dłonie swoich pracowników, co ma ułatwić im m.in. sprawne poruszanie się po firmie. Zaczęto mówić o wyjątkowym sukcesie. Dokąd
prowadzi nas współczesna technologia?

Read more...

PARAFIA RÓWNIEŻ WIRTUALNA

Published in glos_najnowszy_front_spis

W marcu ubiegłego roku w wielu serwisach pojawiła się informacja o 84-letnim hiszpańskim księdzu Francisco Javier Olivaresie prowadzącym 4 blogi. Hiszpański kapłan jest jednym z tych, którzy nowe media wykorzystują do komunikacji zarówno z parafianami, jak i tymi, którzy są na jej obrzeżach. Przy tej okazji warto przyjrzeć się temu, jak również polscy duchowni wykorzystują lub mogą wykorzystywać technologię do celów duszpasterskich.

Read more...
Subscribe to this RSS feed