RAFAŁ SKWIOT

RAFAŁ SKWIOT

Website URL:

SPOŁECZEŃSTWO ZACHIPOWANYCH

Published in glos_najnowszy_front_spis

W 2002 roku dziekan wydziału cybernetyki jednego z uniwersytetów w Anglii, Kevin Warwick, wszczepił do swojego układu nerwowego implant, który połączył go z komputerem. I niemal natychmiast zaczął być określany człowiekiem-cyborgiem. W 2017 roku jedna ze szwedzkich firm zaczęła wszczepiać chipy w dłonie swoich pracowników, co ma ułatwić im m.in. sprawne poruszanie się po firmie. Zaczęto mówić o wyjątkowym sukcesie. Dokąd
prowadzi nas współczesna technologia?

Read more...

PARAFIA RÓWNIEŻ WIRTUALNA

Published in glos_najnowszy_front_spis

W marcu ubiegłego roku w wielu serwisach pojawiła się informacja o 84-letnim hiszpańskim księdzu Francisco Javier Olivaresie prowadzącym 4 blogi. Hiszpański kapłan jest jednym z tych, którzy nowe media wykorzystują do komunikacji zarówno z parafianami, jak i tymi, którzy są na jej obrzeżach. Przy tej okazji warto przyjrzeć się temu, jak również polscy duchowni wykorzystują lub mogą wykorzystywać technologię do celów duszpasterskich.

Read more...

PAPIEŻ W SIECI

Published in glos_najnowszy_front_spis

Nowe technologie umożliwiają kontakt z papieżem na niespotykaną wcześniej skalę. Miliony widzów mogą oglądać papieskie audiencje przed telewizorami, a setki tysięcy odwiedzają watykańskie strony internetowe z dokumentami papieskimi. Żeby być bliżej wiernych, papież korzysta również z mediów społecznościowych.

Read more...
Subscribe to this RSS feed