JOWITA RUSIECKA

JOWITA RUSIECKA

Website URL:

ŚWIĘTO WOLNEJ I BOHATERSKIEJ POLSKI

Published in glos_najnowszy_front_spis

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który upamiętnia żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Choć obchodzony od niedawna wpisał się już w kalendarz uroczystości patriotycznych, stając się okazją do głoszenia prawdy o polskiej historii, niełatwej i pełnej niewinnie przelanej krwi.

Read more...

WALKA O DOBRE IMIĘ

Published in glos_najnowszy_front_spis

Nowelizacja ustawy o IPN jest potrzebna, aby bronić dobrego imienia Polski. Zawsze było tak, że kiedy Polska podkreślała swoją niepodległość i walczyła o swoje, rzucano się na nią ze wszystkich stron. Nic się w tej kwestii nie zmieniło. Walczmy jednak, aby świat nie zapomniał, że jesteśmy narodem nie nacjonalistów, faszystów czy antysemitów, ale bohaterów.

Read more...

MIEJSCE I SYMBOL NADZIEI

Published in glos_najnowszy_front_spis

W 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Jest on związany ze wspomnieniem NMP z Lourdes i został ustanowiony na dzień Jej pierwszego objawienia się św. Bernadecie. W tym roku główne obchody XXVI Światowego Dnia Chorego odbędą się właśnie w Lourdes i połączą się ze 160. rocznicą spotkań Bernadety z Piękną Panią. Dzień ten uzmysławia nam, że doczesność jest tylko drogą, usłaną cierpieniem i trudną, ale prowadzącą do najpiękniejszego celu. Każdy z nas doświadcza chorób i spotkań z chorymi. W tym szczególnym czasie niech te spotkania przepełni wołanie do Pięknej Pani z Lourdes.

Read more...

„DO NIEBA Z OJCEM PIO”

Published in glos_najnowszy_front_spis

W Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski 23 stycznia konferencją prasową zainaugurowano polskie obchody 50. rocznicy śmierci o. Pio i 100. rocznicy otrzymania przez niego stygmatów. Głównym organizatorem jubileuszowych obchodów w Polsce pod hasłem „Do nieba z Ojcem Pio” jest krakowska prowincja Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. W związku z uroczystościami zaplanowano wiele wydarzeń i inicjatyw mających upamiętnić świętego stygmatyka.

Read more...
Subscribe to this RSS feed