KATARZYNA MACKIEWICZ

KATARZYNA MACKIEWICZ

Website URL:

SYNOD BISKUPÓW NA TEMAT MŁODYCH I POWOŁANIA

Published in glos_najnowszy_front_spis

Po dwuletnich konsultacjach z ludźmi młodymi, mieszkającymi w najodleglejszych zakątkach świata rozpoczął się Synod na temat młodzieży, wiary i rozeznawania powołania. „Chciałem, abyście wy byli w centrum uwagi, ponieważ zależy mi na was” – podkreślił Franciszek, zapowiadając to wyjątkowe spotkanie. To właśnie w Watykanie od 3 do 28 października 2018 roku odbywa się 15. Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. Obradom towarzyszy hasło „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”.

Read more...

PAPIEŻ FRANCISZEK NA LITWIE

Published in glos_najnowszy_front_spis

Gdy ćwierć wieku temu Jan Paweł II – jako pierwszy papież w historii – odwiedzał Litwę, Łotwę i Estonię, stały one dopiero u progu odzyskanej niepodległości. Wizyta głowy Kościoła katolickiego była wielkim wydarzeniem. Po dwudziestu pięciu latach, niemal dokładnie w rocznicę pierwszej wizyty papieża, do krajów bałtyckich przybył Franciszek.

Read more...

JEDYNE W POLSCE I ÓSME NA ŚWIECIE

Published in glos_najnowszy_front_spis

Ten „Gród Maryi” położony jest na terenie archidiecezji warszawskiej i zajmuje powierzchnię 28 hektarów. Mimo że jest to jedno z najmłodszych sanktuariów w Polsce, to cieszy się ogromną popularnością. Nie ma tu słynącego z łask obrazu ani uzdrawiającego źródełka, jest za to figura Matki Bożej Niepokalanej, a od niedawna miejsce wyjątkowe.

Read more...

PRAWDA WAS WYZWOLI

Published in glos_najnowszy_front_spis

Media bywają wspaniałe z wielu względów. Nigdy wcześniej nie mieliśmy dostępu do takiej ilości informacji, ale nigdy też nie byliśmy tak bombardowani przekazami z każdej strony. Nic dziwnego, że organizacje, firmy czy politycy próbują wykorzystywać te możliwości do „ugrania” czegoś dla siebie. Jeszcze nie tak dawno fake newsy okrzyknięto supernową odmianą broni informacyjnej. Zupełnie niesłusznie, bo przecież stosuje się je już od setek lat.

Read more...
Subscribe to this RSS feed