KATARZYNA MACKIEWICZ

KATARZYNA MACKIEWICZ

Website URL:

RODZINA I KONSTYTUCJA

Published in glos_najnowszy_front_spis

Rodzina jest naturalnym środowiskiem życia i wychowania człowieka. To właśnie ona kształtuje osobowość młodych ludzi, ich postawy społeczne oraz wyznacza koleje ich losu. Ostatnio jednak coraz częściej obserwujemy kryzys rodziny, którego skutki odczuwa całe społeczeństwo.

Read more...

ZATRZYMAJ SIĘ!

Published in glos_najnowszy_front_spis

Te 40 dni pokuty to nie kara za grzechy karnawału, ani pozostałość po średniowiecznych obyczajach. To przypomnienie, że tylko ten, kto potrafi się zatrzymać, będzie w stanie dojść do celu – do nieba. „Zatrzymać się” nie oznacza stanąć, nie oznacza zostać, czy przestać iść. Co roku Kościół przypomina nam, że nie samym chlebem żyje człowiek. Wielki Post jest po to, aby łatwiej nam było zrozumieć, jak wielką łaskę zbawienia ofiaruje nam Chrystus.

Read more...

„SPADŁA NAM Z NIEBA…”

Published in glos_najnowszy_front_spis

Kochała ludzi, ale przede wszystkim miłowała Boga. Pomagała wszystkim, którzy potrzebowali wsparcia. Była zwykłą dziewczyną, a jednak wszyscy do niej lgnęli. Mówiła cicho, ale gdy śpiewała, drżały ściany w kościele. Miała wiele talentów – znała języki obce, grała na gitarze i fortepianie. Taka właśnie była Helenka Kmieć – libiążanka, która rok temu została zamordowana w Boliwii, gdzie służyła jako wolontariuszka misyjna w ochronce dla dzieci.

Read more...

WALKA ZE SMOGIEM

Published in glos_najnowszy_front_spis

W ostatnim czasie coraz więcej mówi i pisze się o zanieczyszczeniu powietrza w Polsce i jego wpływie na zdrowie. Nie dzieje się tak bez powodu. Okazuje się, że 6 z 10 najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej znajduje się w naszym kraju, zaś zanieczyszczenie powietrza w Polsce co roku przyczynia się do występowania ok. 45 tys. przedwczesnych zgonów.

Read more...
Subscribe to this RSS feed