KATARZYNA MACKIEWICZ

KATARZYNA MACKIEWICZ

Website URL:

NIE ZGINĘŁA!

Published in glos_najnowszy_front_spis

Listopadowe dni są dla nas – Polaków czasem szczególnym. Czasem modlitwy i zadumy. Czasem nawiedzania grobów najbliższych nam osób – tych, którzy odeszli już do domu Ojca. Jednocześnie to czas radości, bowiem to właśnie w te pochmurne, listopadowe dni sto lat temu odrodzona Rzeczpospolita zabłysła na firmamencie Europy. Niech więc obchody 11 listopada staną się wielkim rodzinnym świętem, pełnym radości i społecznej integracji, a nie smutną kartką z kalendarza.

Read more...

SYNOD BISKUPÓW NA TEMAT MŁODYCH I POWOŁANIA

Published in glos_najnowszy_front_spis

Po dwuletnich konsultacjach z ludźmi młodymi, mieszkającymi w najodleglejszych zakątkach świata rozpoczął się Synod na temat młodzieży, wiary i rozeznawania powołania. „Chciałem, abyście wy byli w centrum uwagi, ponieważ zależy mi na was” – podkreślił Franciszek, zapowiadając to wyjątkowe spotkanie. To właśnie w Watykanie od 3 do 28 października 2018 roku odbywa się 15. Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. Obradom towarzyszy hasło „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”.

Read more...

PAPIEŻ FRANCISZEK NA LITWIE

Published in glos_najnowszy_front_spis

Gdy ćwierć wieku temu Jan Paweł II – jako pierwszy papież w historii – odwiedzał Litwę, Łotwę i Estonię, stały one dopiero u progu odzyskanej niepodległości. Wizyta głowy Kościoła katolickiego była wielkim wydarzeniem. Po dwudziestu pięciu latach, niemal dokładnie w rocznicę pierwszej wizyty papieża, do krajów bałtyckich przybył Franciszek.

Read more...

JEDYNE W POLSCE I ÓSME NA ŚWIECIE

Published in glos_najnowszy_front_spis

Ten „Gród Maryi” położony jest na terenie archidiecezji warszawskiej i zajmuje powierzchnię 28 hektarów. Mimo że jest to jedno z najmłodszych sanktuariów w Polsce, to cieszy się ogromną popularnością. Nie ma tu słynącego z łask obrazu ani uzdrawiającego źródełka, jest za to figura Matki Bożej Niepokalanej, a od niedawna miejsce wyjątkowe.

Read more...
Subscribe to this RSS feed