KATARZYNA MACKIEWICZ

KATARZYNA MACKIEWICZ

Website URL:

MOTYWACJA (NIE)POTRZEBNA?

Published in glos_najnowszy_front_spis

Wiele osób chciałoby coś zmienić w swoim życiu, ale brakuje im motywacji. Wszyscy wokół udzielają im jakichś złotych rad, wskazują przykłady, straszą konsekwencjami, a czasem nawet stosują kary lub w inny sposób starają się wymusić zmianę. Jednak takie działania skazane są na klęskę, bowiem zmiany czy też trwanie w swych postanowieniach są możliwe tylko wtedy, gdy działamy zgodnie z własnymi przekonaniami i możemy o sobie decydować.

Read more...

BY PAMIĘĆ O NICH NIE ZGINĘŁA – TRZECH PAPIEŻY W AUSCHWITZ-BIRKENAU

Published in glos_najnowszy_front_spis

Jan Paweł II odwiedził były hitlerowski obóz zagłady Auschwitz-Birkenau podczas swej pierwszej pielgrzymki do Polski – 7 czerwca 1979 r. Właśnie tam, na obozowej rampie koncelebrował Mszę św. z kapłanami, byłymi więźniami hitlerowskich obozów zagłady. Pobyt i modlitwa Jana Pawła II w Auschwitz i Birkenau były bardzo wymownym czasem. Papieska wizyta w zasadniczy sposób zmieniła spojrzenie na ten obóz zagłady. Dotychczas postrzegano go wyłącznie jako miejsce grozy, które można i trzeba odwiedzić, ale potem jak najszybszej opuścić. To właśnie Jan Paweł II pokazał, że jest to miejsce święte, gdzie trzeba się modlić i gdzie można odkrywać największe wartości.

Read more...

Życzliwość trudna jest tylko w zapisie!

Published in glos_najnowszy_front_spis

Dziś kolejny już raz rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2020. W tym właśnie czasie rozważany będzie biblijny tekst zaczerpnięty z Dziejów Apostolskich – „Życzliwymi bądźmy”. Czy w XXI wieku można jeszcze zauważyć ludzi życzliwych? Czy bycie życzliwym jest modne?

Read more...

JAK MASZ NA IMIĘ?

Published in glos_najnowszy_front_spis

Wybranie imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie. Rodzicom najczęściej zależy na tym, aby imię ładnie brzmiało, ale jednocześnie było także oryginalne. Okazuje się, że popkultura ma ogromny wpływ na to, jakie imiona nadajemy swoim dzieciom – widać to wyraźnie w statystykach. Czy zawsze jest to dobre? Biorąc pod uwagę, że moda przemija, chyba nie do końca…

Read more...
Subscribe to this RSS feed