KATARZYNA MACKIEWICZ

KATARZYNA MACKIEWICZ

Website URL:

(NIE)ZWYKŁY MĘŻCZYZNA

Published in glos_najnowszy_front_spis

Młody Józef chciał założyć rodzinę taką, jakich setki i tysiące już istniały w Izraelu. I nagle okazało się, że marzenia Józefa nie zrealizują się, ponieważ Bóg miał względem niego inne plany. Józef musiał stoczyć ze sobą ogromną walkę. Wiara pozwoliła mu jednak zobaczyć, że droga, na którą zaprosił go Bóg, jest tą drogą, na której Józef nauczy się czystej miłości Boga i ludzi, nauczy się odpowiedzialności, dojrzałości i pokory, uruchomi cały potencjał dobra, który Bóg w nim złożył.

Read more...

ZATRZYMAJ SIĘ I DOTKNIJ BELKI KRZYŻA DAJĄCEJ ZBAWIENIE!

Published in glos_najnowszy_front_spis

Święty Jan Paweł II jako pasterz Kościoła wiedział, że nie można mówić o chrześcijaństwie, pomijając kwestię wiary w Chrystusowy Krzyż i Zmartwychwstanie, dlatego swoje nauczanie poświęcił tym zagadnieniom. Nawet jeśli współczesny świat będzie za wszelką cenę próbował usunąć krzyż, to jednak bez niego człowiek może dryfować po oceanie życia, targany falami to w tę, to w drugą stronę, zakończywszy swą nieszczęśliwą podróż z poczuciem pustki i zmarnowanego czasu. Może więc ten kolejny Wielki Post, który przeżywamy, skłoni nas do refleksji nad znaczeniem krzyża w naszym życiu? Może uczestnictwo w nabożeństwach Drogi krzyżowej odmieni nasze serca?

Read more...

MOTYWACJA (NIE)POTRZEBNA?

Published in glos_najnowszy_front_spis

Wiele osób chciałoby coś zmienić w swoim życiu, ale brakuje im motywacji. Wszyscy wokół udzielają im jakichś złotych rad, wskazują przykłady, straszą konsekwencjami, a czasem nawet stosują kary lub w inny sposób starają się wymusić zmianę. Jednak takie działania skazane są na klęskę, bowiem zmiany czy też trwanie w swych postanowieniach są możliwe tylko wtedy, gdy działamy zgodnie z własnymi przekonaniami i możemy o sobie decydować.

Read more...

BY PAMIĘĆ O NICH NIE ZGINĘŁA – TRZECH PAPIEŻY W AUSCHWITZ-BIRKENAU

Published in glos_najnowszy_front_spis

Jan Paweł II odwiedził były hitlerowski obóz zagłady Auschwitz-Birkenau podczas swej pierwszej pielgrzymki do Polski – 7 czerwca 1979 r. Właśnie tam, na obozowej rampie koncelebrował Mszę św. z kapłanami, byłymi więźniami hitlerowskich obozów zagłady. Pobyt i modlitwa Jana Pawła II w Auschwitz i Birkenau były bardzo wymownym czasem. Papieska wizyta w zasadniczy sposób zmieniła spojrzenie na ten obóz zagłady. Dotychczas postrzegano go wyłącznie jako miejsce grozy, które można i trzeba odwiedzić, ale potem jak najszybszej opuścić. To właśnie Jan Paweł II pokazał, że jest to miejsce święte, gdzie trzeba się modlić i gdzie można odkrywać największe wartości.

Read more...
Subscribe to this RSS feed