KATARZYNA MACKIEWICZ

KATARZYNA MACKIEWICZ

Website URL:

POKONAĆ BURZĘ…

Published in glos_najnowszy_front_spis

Burza na pustyni jest doskonałą metaforą naszego życia. Spustoszenie, zniszczenie, dewastacja, ból, poczucie krzywdy, dezorientacja, pustka to słowa, które dobitnie określają, co dzieje się w ludzkim życiu w trakcie burzy. A takie sytuacje przychodzą bez ostrzeżeń, bez czasu do namysłu, przygotowania lub zabezpieczenia się. Burza może nadejść w ułamku sekundy. Może uderzyć w emocje, zdrowie, relacje, finanse lub zaatakować duchowo. Jedno jest pewne, że bez względu na jej charakter, każda życiowa burza pojawia się, by wzbudzić w nas pewne wątpliwości, czy będziemy potrafili dostać się na drugi brzeg, czy przetrwamy ten wicher – kłopotów, smutków czy bólu i uda nam się dotrzeć na drugą stronę – do Boga.

Read more...

WYJŚĆ NA PUSTYNIĘ…

Published in glos_najnowszy_front_spis

Podobnie i my, tak jak Izraelici, powinniśmy dać się wyprowadzić na pustynię. Powinniśmy pobyć trochę w samotności. Powinniśmy odciąć się od pokus świata, które zewsząd nas atakują głośnym krzykiem, sprawiając, że ciągle czujemy się zestresowani i nie możemy poradzić sobie z emocjami. Już nie potrafimy po prostu się zatrzymać, zahamować. Może czasem ktoś z nas na chwilę się zatrzyma ze względu na chorobę, wypadek lub tragedię kogoś bliskiego, ale w krótkim czasie przyspiesza na nowo. Coraz ciężej przychodzi człowiekowi po prostu przystanąć i stojąc w miejscu, zadać sobie tylko jedno pytanie: „Dokąd to wszystko mnie prowadzi?”

Read more...

U PROGU WIELKIEGO POSTU…

Published in glos_najnowszy_front_spis

Codzienność przynosi nam wiele trudów, kłopotów i wyrzeczeń. Po co więc jeszcze specjalny czas w kalendarzu liturgicznym przeznaczony na post i umartwienie? Po co się modlić? Po co odprawiać rekolekcje i dzielić się swymi dobrami z innymi? Ciągły pośpiech i braku czasu, to jedna z oznak zbytniego polegania na sobie, a nie na Tym, który swym przyjściem otworzył nam pełnię czasu i chce, abyśmy mądrze z niego korzystali. Obietnica życia wiecznego jest wciąż aktualna dla wszystkich ludzi, nawet w zabieganiu i hałasie zwyczajnych, szarych dni.

Read more...

OSTATNIA PRÓBA KOŚCIOŁA!

Published in glos_najnowszy_front_spis

„Wobec coraz bardziej rozszerzającego się zamieszania w nauczaniu wiary, wielu biskupów, kapłanów, zakonników i świeckich Kościoła katolickiego poprosiło mnie o złożenie publicznego świadectwa o Prawdzie Objawienia” – napisał w „Manifeście Wiary” były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kard. Gerhard Müller. Tekst został opublikowany w przededniu rocznicy rezygnacji Benedykta XVI. Kardynał Müller pisze w nim o skutkach zamieszania w nauczaniu wiary.

Read more...
Subscribe to this RSS feed