KATARZYNA MACKIEWICZ

KATARZYNA MACKIEWICZ

Website URL:

OJCZE ŚWIĘTY, PAMIĘTAMY…

Published in glos_najnowszy_front_spis

Podjęcie szeregu dzieł charytatywnych, modlitewnych i edukacyjnych upamiętniających przypadającą 18 maja przyszłego roku 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II zakłada projekt „Dar na Stulecie”. Jego ideę zaprezentował podczas zebrania plenarnego Episkopatu o. Maciej Zięba, znawca i popularyzator pontyfikatu papieża Wojtyły.

Read more...

40 lat minęło…

Published in glos_najnowszy_front_spis

Polska była krajem najczęściej odwiedzanym przez Jana Pawła II. W czasie prawie 27-letniego pontyfikatu papież odwiedził ojczyznę dziewięć razy. „Drodzy rodacy! Ucałowałem ziemię polską, z której wyrosłem, ziemię, z której wezwał mnie Bóg niezbadanym wyrokiem swej opatrzności na Stolicę Piotrową w Rzymie, ziemię do której przybywam dzisiaj jako pielgrzym” – mówił Jan Paweł II podczas swej pierwszej pielgrzymki do ojczyzny.

Read more...

Biblia to list Boga skierowany do człowieka…

Published in glos_najnowszy_front_spis

Po co człowiekowi Biblia? Potrzebujemy jej aby, poprzez lekturę jej stron, coraz lepiej poznawać miłującego nas Boga, naszego Stworzyciela i Odkupiciela – a także, by coraz lepiej poznawać otaczający nas świat i człowieka jako część Bożego dzieła stworzenia, by poznawać Boży plan i Bożą wolę w odniesieniu do Swego dzieła. Rozmowa o Biblii z ks. Janem Krupką.

Read more...

PUSTYNIA UCZY POKORY

Published in glos_najnowszy_front_spis

Wbrew potocznym przekonaniom być pokornym to wcale nie znaczy myśleć o sobie źle, tylko myśleć o sobie mniej. Człowiek pokorny nie koncentruje się na sobie i nie stara się przyciągnąć uwagi innych. Ale też nie ma kompleksów, nie przeprasza za to, że żyje, że odniósł jakiś sukces, że coś potrafi. Woli raczej pozostać w cieniu, by bardziej wyeksponować dobro, którego jest autorem. Bardziej liczy się tutaj efekt pracy niż jej autor. Wszystko, co człowiek czyni, czyni na chwałę Boga i nie chce nic z tej chwały zachować dla siebie. Dlatego też chętnie staje się posłuszny. Wtedy może spokojnie robić to, co do niego należy, a kwestię ocen, krytyki czy nagrody pozostawić z boku.

Read more...
Subscribe to this RSS feed