KATARZYNA MACKIEWICZ

KATARZYNA MACKIEWICZ

Website URL:

CHLEBA NASZEGO POWSZEDNIEGO…

Published in glos_najnowszy_front_spis

Chleb to jeden z podstawowych składników codziennej diety utożsamiany z życiem, pracą i rodziną. Pełni też ważną rolę kulturowo-symboliczną, wzmianki o nim pojawiają się już w Starym Testamencie. Towarzyszy człowiekowi od co najmniej 12 tysięcy lat i jest obecny w wielu kulturach, gdzie występuje pod różnymi postaciami.  

Read more...

OJCZE ŚWIĘTY, PAMIĘTAMY…

Published in glos_najnowszy_front_spis

Podjęcie szeregu dzieł charytatywnych, modlitewnych i edukacyjnych upamiętniających przypadającą 18 maja przyszłego roku 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II zakłada projekt „Dar na Stulecie”. Jego ideę zaprezentował podczas zebrania plenarnego Episkopatu o. Maciej Zięba, znawca i popularyzator pontyfikatu papieża Wojtyły.

Read more...

40 lat minęło…

Published in glos_najnowszy_front_spis

Polska była krajem najczęściej odwiedzanym przez Jana Pawła II. W czasie prawie 27-letniego pontyfikatu papież odwiedził ojczyznę dziewięć razy. „Drodzy rodacy! Ucałowałem ziemię polską, z której wyrosłem, ziemię, z której wezwał mnie Bóg niezbadanym wyrokiem swej opatrzności na Stolicę Piotrową w Rzymie, ziemię do której przybywam dzisiaj jako pielgrzym” – mówił Jan Paweł II podczas swej pierwszej pielgrzymki do ojczyzny.

Read more...

Biblia to list Boga skierowany do człowieka…

Published in glos_najnowszy_front_spis

Po co człowiekowi Biblia? Potrzebujemy jej aby, poprzez lekturę jej stron, coraz lepiej poznawać miłującego nas Boga, naszego Stworzyciela i Odkupiciela – a także, by coraz lepiej poznawać otaczający nas świat i człowieka jako część Bożego dzieła stworzenia, by poznawać Boży plan i Bożą wolę w odniesieniu do Swego dzieła. Rozmowa o Biblii z ks. Janem Krupką.

Read more...
Subscribe to this RSS feed